11. klassi astujale
I kursus ANALÜÜS JA TÕLGENDAMINE
1. E. M. Remarque LÄÄNERINDEL MUUTUSETA
2. A. H. Tammsaare TÕDE JA ÕIGUS I osa ja II osa
3. E. Hemingway VANAMEES JA MERI
4. A. Tšehhovi novellid
5. F. Tuglase novellid
6. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)
II kursus PÕHILIIGID JA žANRID
1. A. Gailit EKKE MOOR või J. London MARTIN EDEN või M. Traat INGER
2. E. Vilde MÄEKÜLA PIIMAMEES
3. F. Kafka PROTSESS või METAMORFOOS
4. K. Vonnegut TšEMPIONIDE EINE või TAPAMAJA, KORPUS 5
5. A. H. Tammsaare TÕDE JA ÕIGUS I osa ja II osa
6. H. Ibsen NUKUMAJA või muu näidend
7. E. A. Poe või W. Faulkneri või E. Õunapuu novellid (täpsustub)
8. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)
III kursus 20. SAJ KIRJANDUS
1. Hesse STEPIHUNT või SIDDHARTA
2. E. M. Remarque TRIUMFIKAAR või S. Fitzgeraldi SUUR GATSBY või E. Hemingway JA PÄIKE TÕUSEB
3. Üks pagulasproosa teos: A. Kivikas või A. Gailit LEEGITSEV SÜDA või A. Mälk ÕITSEV MERI või K. Ristikivi või A. Viirlaid RISTIDETA HAUAD või H. Nõu
4. M. Traat TANTS AURUKATLA ÜMBER või 1 teos Palanumäe tsüklist
5. J. Kross WIKMANI POISID või VÄLJAKAEVAMISED või VASTUTUULELAEV
6. M. Unt SÜGISBALL
7. Üks eesti autori näidend
8. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)
1. E. M. Remarque LÄÄNERINDEL MUUTUSETA
2. A. H. Tammsaare TÕDE JA ÕIGUS I osa ja II osa
3. E. Hemingway VANAMEES JA MERI
4. A. Tšehhovi novellid
5. F. Tuglase novellid
6. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)
II kursus PÕHILIIGID JA žANRID
1. A. Gailit EKKE MOOR või J. London MARTIN EDEN või M. Traat INGER
2. E. Vilde MÄEKÜLA PIIMAMEES
3. F. Kafka PROTSESS või METAMORFOOS
4. K. Vonnegut TšEMPIONIDE EINE või TAPAMAJA, KORPUS 5
5. A. H. Tammsaare TÕDE JA ÕIGUS I osa ja II osa
6. H. Ibsen NUKUMAJA või muu näidend
7. E. A. Poe või W. Faulkneri või E. Õunapuu novellid (täpsustub)
8. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)
III kursus 20. SAJ KIRJANDUS
1. Hesse STEPIHUNT või SIDDHARTA
2. E. M. Remarque TRIUMFIKAAR või S. Fitzgeraldi SUUR GATSBY või E. Hemingway JA PÄIKE TÕUSEB
3. Üks pagulasproosa teos: A. Kivikas või A. Gailit LEEGITSEV SÜDA või A. Mälk ÕITSEV MERI või K. Ristikivi või A. Viirlaid RISTIDETA HAUAD või H. Nõu
4. M. Traat TANTS AURUKATLA ÜMBER või 1 teos Palanumäe tsüklist
5. J. Kross WIKMANI POISID või VÄLJAKAEVAMISED või VASTUTUULELAEV
6. M. Unt SÜGISBALL
7. Üks eesti autori näidend
8. Vähemalt 2 luulekogu (täpsustub hiljem)